خودرو هوشمند

ویژگی های منحصر به فرد خودروهای هوشمند

اهمیت خودرو های هوشمند در زندگی شهری

امروزه با پیشرفت های علم و فناوری، شرکت های مختلف خودرو سازی در زمینه ی تولید خودرو های هوشمند فعالیت خود را شروع کرده اند. اگر چه استفاده از این خودرو ها چندان رایج نشده و گستردگی زیادی در دنیا ندارد ولی بسیاری از کمپانی های معروف و معتبر دنیا شروع به طراحی و تولید این نوع خودرو ها کرده اند.

برای مشاهده ی لیست ۱۰ امداد خودرو در شیراز در اینجا کلیک کنید .

خودرو های هوشمند یا به اصطلاح خودران اهمیت ویژه ای در بین علاقه مندان به خود پیدا کرده است.

در آینده اگر استفاده از خودرو های هوشمند رایج شود تحول عظیمی در رانندگی ایجاد می شود.

همانطور که می دانید کارایی این خودرو ها اینگونه است که تقریبا نیازی به راننده ندارند و از طریق گوشی و تبلت کنترل ماشین انجام می گیرد. سرنشین با خیالی آسوده در ماشین می نشیند و بدون اینکه کنترل فرمان یا پدالی را در دست داشته باشد منتظر رسیدن به مقصد می ماند.

خودرو های هوشمند را می توان از راه دور هم قفل و هم در جاهای شلوغ پیدا کرد که در زمان بسیار صرفه جویی می شود.

ارتباطات با خودرو های هوشمند از طریق اینترنت انجام می شود و اخیرا کمپانی های سازنده ی  این خودرو ها با نصب قطعه ای در زیر کاپوت این ماشین ها و اتصال آن به شبکه ی جهانی اینترنت کنترل بهتر و مطمئن تری روی آن ها انجام خواهد شد.

برای مشاهده ی لیست ۱۰ امداد خودرو در مشهد در اینجا کلیک کنید .

خودرو هوشمند

شرکت ها و سازندگان ماشین های خودران ایده های متفاوت و نویی دارند که هر کدام در حال پیاده سازی

این ایده ها هستند. این شرکت ها با رقابت در تولید  ماشین های خودران پشرفته تر و بهتر نسبت به دیگری روز به روز فعالیت خود را ارتقا می دهند و تلاش خود را در تولید خودروی هوشمند کارامد تر بیشتر می کنند.

برای مشاهده ی لیست ۱۰ امداد خودرو در تبریز در اینجا کلیک کنید .

ویژگی های خودرو های هوشمند

پیشرفت و استفاده ی متفاوت از وسایلی مانند خودرو های هوشمند برای کاربران و متقاضیان مطمئنا لذت بخش است و بخصوص سهولت در رانندگی تجربه ی متفاوتی برای استفاده کنندگان از این ماشین ها است.

دلیل اینکه به این خودرو ها، هوشمند می گویند این است که مانند انسان ها قادرند با محیط ارتباط بر قرار کنند و ماشین های اطراف خود را بطور دقیق در نظر بگیرند.

خودرو های هوشمند به دلیل ارتباط شان با اینترنت به چندین سنسور و دوربین در قسمت های مختلف ماشین مجهز می شوند و اطلاعات مختلف مانند ماشین های در حال تردد، اطلاعات دقیق راه و جاده، عابرین و … را تحلیل و بررسی می کند. اطلاعات جمع آوری شده در اختیار کنترل کننده ی خودرو و سرنشین قرار می گیرد و با تبادل این اطلاعات بین خودرو ها از طریق اینترنت روند رفت و آمد ها آسان، کم خطر و بدون دردسر می شود.

خیلی از شرکت های خودرو سازی ادعا کرده اند تا سال ۲۰۲۰ خودرو های هوشمند خود را به فناوری Edge مجهز کرده که این فناوری دقت خودروی هوشمند را نسبت به اتفاقات اطراف خیلی بیشتر می کند.

برای مشاهده ی لیست امداد خودرو در تهران دراینجا کلیک کنید .

خودرو هوشمند

مهمترین ویژگی این خودرو ها قابلیت راندن بدون راننده است و این خودرو ها ویژگی های زیادی دارند که برای تولید آن ها تا این حد تلاش و تحقیق می شود.

احتمال کمتر تصادفات و امنیت بیشتر در این خودرو ها، نصب مسیر یاب ها روی سیستم این ماشین ها برای کمتر ماندن در ترافیک و انتخاب مسیر های درست از مزایای این خودرو ها است.

خودرو های هوشمند در کنار مزایای بسیاری که دارند معایبی هم دارند که نمی توان از آن ها چشم پوشی کرد یکی از معایب این است که با یک ایراد در سیستم هوشمند این ماشین ها ممکن است اتفاقات بدی رخ دهد. هکر ها با نفوذ به سیستم این خودرو ها می توانند کنترل آن ها را به دست بگیرند که از لحاظ امنیتی دچار مشکل خواهد شد.

با استفاده ی گسترده از این خودرو ها مزایا و معایبش بیشتر مشخص می شود. جاهایی که قصد استفاده از این خودرو ها را دارند باید زیر ساخت هایی برای استفاده از این ماشین ها را فراهم کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =