ماشین کم مصرف

معرفی کم مصرف ترین خودروهای جهان

به چه خودرو هایی ، خودروی کم مصرف می گویند ؟!

خیلی از کسانی که قصد خرید خودرو دارند یکی از مهمترین ملاک هایشان برای خرید، کم مصرف بودن ماشین است. برخی تصور می کنند کم مصرف ترین خودروی جهان مدل هیبرید و برقی است و خودرو های بنزینی، همه بنزین زیادی مصرف می کنند ولی با پیشرفت تکنولوژی، کمپانی های خودرو سازی توانسته اند ماشین های بنزینی بسیار کم مصرف و دوستدار محیط زیست تولید کنند. هر چند که ماشین های بنزینی کم مصرف تولید شده اند و برای خانوار ها و اقتصاد بسیار منطقی هستند ولی ماشین های هیبریدی و برقی هم از هر لحاظ انتخاب های درست و منطقی هستند و جز کم مصرف ترین خودرو ها هستند.

کیا Forte FE، جگوار XF دیزل، هیوندای النترا اکو، تویوتا یاریس (سدان)، هوندا فیت، جگوار XE دیزل، هوندا سیویک (سدان)، تویوتا کرولا (هاچ بک)، شورولت کروز دیزل (سدان)، میتسوبیشی میراژ ۱۰ خودرویی هستند که در لیست کم مصرف ترین خودروی جهان جای گرفته اند.

با وجود اینکه میتسوبیشی میراژ جز ارزان ترین ماشین های دنیا است ولی توانسته در سال ۲۰۱۸  و ۲۰۱۹ در صدر جدول کم مصرف ترین خودروی جهان قرار بگیرد.

برخی خودرو ها که در سال ۲۰۱۸ جز کم مصرف ترین ها بودند مانند یاریسiA، تویوتا کمری، شورولت اسپارک، نیسان ورسا، فورد فوکس در لیست کم مصرف ترین های ۲۰۱۹ حضور ندارند و کیا و جگوار جایگزین آن ها شده اند.

شرکت و کمپانی های مختلف خودرو سازی با تلاش در تولید خودرو های زیبا، کم مصرف و با قیمت مناسب، تلاش می کنند جذب مشتری نمایند و در دنیا شناخته تر شوند.

برای خرید خودرو بهتر است به لیست کم مصرف ترین خودرو ها توجه شود تا اگر کم مصرف بودن برایمان مهم است و اهمیت دارد، بتوانیم انتخاب درستی داشته باشیم.

برای مشاهده ی لیست ۱۵ شماره امداد خودرو در تهران دراینجا کلیک کنید .

ماشین کم مصرف

ویژگی های کم مصرف ترین خودروی جهان

ماشین هایی که در لیست کم مصرف ترین خودروی جهان جای گرفته مطمئنا ویژگی اصلی آن مصرف پایین بنزین است که کمک بسیار زیادی به اقتصاد خانواده می کند چرا که قیمت بنزین بالا است و اگر ماشینی مصرف بنزین بالایی داشته باشد، صاحب خودرو متحمل هزینه های بالایی می شود. علاوه بر هزینه های بالا برای سوخت رسانی به خودرو، ماشین هایی که مصرف سوخت بالایی دارند هوا را بسیار آلوده می کنند که آسیب جدی برای محیط زیست به حساب می آیند.

کیا Forte مدل FE در لیست کم مصرف ترین های سال ۲۰۱۹ جایگاه دهم را دارد و این مدل با ۱۴۷ اسب بخار و موتور ۰/۲ لیتری قادر است با یک گالن یا بعبارتی ۷/۳ لیتر بنزین مسافتی به طول ۳۱ مایل را در شهر و حدود ۴۱ مایل در بزرگراه یا اتوبان بپیماید.

جگوار مدل XF دیزل با ۱۸۰ اسب بخار و موتور ۰/۲ لیتری می تواند حدود ۳۱ مایل یا ۳/۱۹ کیلو متر در شهر و ۴۲ مایل یا حدود ۲۶ کیلو متر در اتوبان را طی کند.

برای مشاهده ی لیست ۱۰ شماره امداد خودرو در اهواز در اینجا کلیک کنید .

هیوندای النترا مدل اکو هم با ظاهری زیبا و به روز با موتور ۵/۱ لیتری خود با یک گالن، مسافت ۳۲ مایل در شهر و ۴۰ مایل در اتوبان و بزرگراه را طی می کند.

یکی دیگر از کم مصرف ترین خودرو ها تویوتا یاریس سدان است که با موتور ۵/۱ لیتری و ۱۰۶ اسب بخار قادر به طی کردن مسافت ۳۲ مایل در شهر و حدود ۴۰ مایل در بزرگراه ها است.

هوندا فیت محصول پر طرفدار با موتور ۵/۱ لیتری ۴ سیلندر خود با یک گالن بنزین ۳۳ مایل در شهر ها و ۴۰ مایل در اتوبان ها را می پیماید.

ماشین کم مصرف

برای مشاهده ی لیست ۱۰ شماره امداد خودرو در شیراز در اینجا کلیک کنید .

جگوار مدل XE دیزل با طراحی جذاب خود با قدرت موتور ۱۸۰ اسب بخار و موتور ۴ سیلندر ۰/۲ لیتری خود با یک گالن مصرف سوخت حدود ۳۶ مایل را می تواند طی کند.

هوندا سیویک سدان محبوب هم می تواند با یک گالن بنزین بین ۳۲ تا ۴۲ مایل را بسته به اینکه مسیر شهری باشد یا بزرگراه، می تواند طی کند.

تویوتا کرولا با ۱۶۸ اسب بخار یک هاچ بک کم مصرف است و با حدود ۷/۳ لیتر بنزین یا همان یک گالن حدود ۳۲ مایل در شهر ها و ۴۲ مایل در بزرگراه ها می تواند برود.

شما برای خواندن آخرین قیمت های خودرو می توانید وارد سایت باما شوید .

شورولت کروز با ۴ سیلندر و موتور ۶/۱ لیتری و ۱۳۷ اسب بخار، ۴۸ مایل اتوبان و حدود ۳۱ مایل در شهر ها قادر است با یک گالن سوخت براند.

میتسوبیشی میراژ کم مصرف ترین خودروی جهان با اندازه ای کوچک و با ۷۸ اسب بخار با یک گالن بنزین ۳۶ مایل شهر و حدود ۴۳ مایل بزرگراه را می تواند طی کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =