خودروسازی

دلایل و برسی تحریم صنعت خودرو

دلایل به وجود امدن تحریم ها چه می باشد ؟

مشکلات سیاسی که کشور ما با دیگر کشور ها دارد باعث مشکلات اقتصادی و تحریم های مختلفی شده است. تحریم صنعت خودرو یکی از این تحریم ها است و مشکلات اساسی برای کشور و مردم بوجود آورده است.

سال های اخیر شرکت های خودرو سازی مانند رنو، کیا و هیوندای برای تولید با شرکت های خودرو سازی ایران همکاری انجام می دادند و خودرو های با کیفیتی در ایران با همکاری آن ها تولید می شد ولی با آغاز تحریم های بین المللی و خصوصا امریکا فشار زیادی به این شرکت های خارجی وارد شد و مجبور شدند همکاری خود را با ایران لغو و به اتمام برسانند.

برای مشاهده ی لیست ۱۵ امداد خودرو در تهران دراینجا کلیک کنید .

تحریم ها باعث شده کمپانی هایی مانند تویوتا که انواع خودرو هایش را با ایران وارد می کرد نتواند این واردات را ادامه دهد، بی ام دبلیو و بنز که طرفداران و متقاضیان زیادی در ایران دارند هم تحت تاثیر همین تحریم ها واردات خود را به ایران به حداقل و حتی قطع کرده اند.

تحریم ها علاوه بر جلوگیری از خودرو ها و قطع همکاری با شرکای خارجی از واردات قطعات برای خودرو سازی های ایران مثل ایران خودرو و سایپا هم جلوگیری می شود و برای این کمپانی های بزرگ در کشور مشکلات و محدودیت های شدیدی به بار آورده است.

ایران به شکل های مختلف به فکر برون رفت از این مشکلات و تحریم صنعت خودرو است ولی تحریم ها روز به روز در حال افزایش هستند و روند افزایشی قیمت خودرو ظاهرا ادامه دار خواهد بود.

خودروسازی

مشکلات و تحریم صنعت خودرو در ایران

با تحریم صنعت خودرو مشکلات زیادی بوجود آمد از جمله گرانی خودرو که دلیل این افزایش قیمت ها علاوه بر تحریم ها بالا رفتن قیمت یورو و دلار است که مهار و کنترل آن از دست مسئولین خارج شده و صنعت خودروی ایران را زمین گیر کرده است.

تحریم ها و جلوگیری از واردات خودرو باعث شده کمبود خودرو در کشور بیشتر شود و همین امر فشار زیادی به کمپانی های تولید خودروی کشور وارد کرده است.

برای مشاهده ی لیست ۱۰ امداد خودرو در مشهد در اینجا کلیک کنید .

بدلیل محدودیت واردات قطعات خودرو، کمپانی های داخلی با کمبود قطعات مواجه شده اند و مجبورند از قطعات چینی و بی کیفیت استفاده کنند و همین موضوع باعث اعتراض مشتریان شده است.

ایران برخی از خودرو های ساخت کمپانی های ایران خودرو و سایپا را به کشور هایی مانند عراق و سوریه و … صادر می کرد که با وجود تحریم صنعت خودرو جلوی این کار گرفته شده است و ضرر زیادی به شرکت های خودرو سازی و حتی دولت زده است.

تحریم نفت و خرید فروش آن، کشور را با کمبود بودجه مواجه کرده و باعث شده صنعت خودرو کشور هم تحت تاثیر قرار بگیرد و مشکلات این بخش را دو چندان کرده است.

خودروسازی

برای مشاهده ی لیست ۱۰ امداد خودرو در شیراز در اینجا کلیک کنید .

با وجود تحریم های شدید علیه ایران تولید خودرو در ایران بسیار کم شده و همین امر باعث گرانی بیشتر ماشین در کشور شده است. با وجود مشکلاتی مثل کاهش تولید و کمبود قطعات، کمپانی های خودرو سازی مجبور به تعدیل نیرو شده اند چرا با این حجم از کاهش تولید دیگر احتیاجی به این همه نیروی کار ندارند و همچنین توان پرداخت حقوق کارمندان و کارگران را ندارند و به شدت با کمبود موجودی و مشکلات اقتصادی در گیر هستند.

مسئولین معتقدند که ایران باید به طور کامل خودش تولید خودرو را انجام دهد یعنی از صفر تا صد تولید بر عهده ی خود کمپانی های سازنده باشد ولی این امر به همین آسانی نیست و مدت زمان زیادی طول می کشد تا بتوانند به خود کفایی برسند و در همین مدت با مشکلات دیگری روبرو خواهند شد.

مشکلات تحریم صنعت خودرو، حتی با واردات خودرو های چینی هم قابل حل نیست چرا که این خودرو ها متقاضیان زیادی ندارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 14 =