احتکار-خودرو

خودرو های احتکار شده ی تابستان ۱۳۹۹

دلیل احتکار خودرو و شوک به بازار خودرو

خبر خودرو های احتکار شده هر روز می شنویم و این ارقام به اندازه ای بالا هستند که شوک شدیدی به بازار و مردم می دهد.

به خودرو های بدون پلاک در پارکینگ ها، احتکار خودرو می گویند که مسئولین باید با عاملین این کار به شدت برخورد کنند.

اخیرا مشخص شده که خودرو سازان با احتکار یا دپوی ۳۰۰۰۰ خودرو در این زمان که قیمت خودرو با افزایش شدید قیمت و کمبود آن برای مشتری مواجه شده است به همه ی مشکلات دامن زده اند و از دلایل اصلی گرانی خودرو همین احتکار آن ها است.

 شماره امداد خودرو در تهران

مکان خودروهای احتکار شده کجاست ؟!

در کنار این احتکار های بزرگ و با تعداد بالا افراد سودجویی هم هستند که با احتکار و دپوی خودرو های خارجی و ایرانی منتظر می مانند تا قیمت ها افزایش یابد و بعد آن ها را با قیمت های بالا بفروشند مثلا به تازگی پلیس امنیت عمومی اعلام کرده در دو پارکینگ یکی در اطراف میدان حر و دیگری در حوالی میدان فردوسی تعدادی خودروی خارجی و ایرانی کشف کرده اند و این خودرو ها شامل: ۱۲ دستگاه تیبا، ۳ دستگاه رانا، ۳ دستگاه دنا، ۸ دستگاه ساینا، ۲ دستگاه پژو پارس، ۵ دستگاه پژو ۴۰۵، ۹ دستگاه پژو ۲۰۶، ۹ دستگاه پراید، ۱ دستگاه هایما، ۱ دستگاه مزدا ۳ و ۴ دستگاه جک بوده اند که با دستگیری عاملین این احتکار، مراحل قانونی آن در حال طی شدن است.

 شماره امداد خودرو در اهواز 

احتکار-خودرو

 شماره امداد خودرو در اصفهان 

با گزارشات مردم به پلیس سه پارکینگ خودرو های احتکار شده دیگر در تهران کشف شده که یکی در حوالی مهرآباد که در آن ۳۰ خودرو از شرکت های سایپا و ایران خودرو و ۳۰ خودروی ام وی ام کشف شده و در پارکینگ دیگری در تهرانسر ۱۳۸ خودرو از شرکت سایپا، ۸۷ خودرو از ایران خودرو و ۱۲ دستگاه از خودرو

شرکت بهمن در آن بوده است.

سومین پارکینگی که گزارش شده در خیابان انقلاب بوده و در آن ۹۳ خودرو از شرکت های سایپا، ایران خودرو و بهمن در آن کشف شده است.

مطمئنا در سطح کشور احتکار و دپوی خودرو هر روز بیشتر می شود و همین عامل، گرانی خودرو را دامن می زند.

 شماره امداد خودرو در مشهد 

خودرو های احتکار شده و معایب آن برای کشور

با کشف هر روزه ی خودرو های احتکار شده مسئولین ادعا می کنند که با عوامل این کار برخورد های قانونی انجام خواهد شد چرا که آن ها یکی از دلایل گرانی خودرو را در این مدت همین احتکار می دانند. با کشف خودرو های احتکار شده، عوامل این کار پاسخ شان این است که خودرو ها دپو یا احتکار نشده اند و آن ها نقص هایی دارند و یا اینکه می گویند مدت کوتاهی در انبار نگهداری می شوند تا قیمت های نهایی اعلام شود ولی صحت همه این گفته ها مشخص نیست.

احتکار خودرو برای کشور و مردم عواقب زیادی به همراه دارد بعنوان مثال با دپوی خودرو های تولید شده داخل و خودرو های وارداتی مطمئنا متقاضیان با کمبود مواجه می شوند و همین کمبود موجب افزایش قیمت و گرانی می شود.

 شماره امداد خودرو در تبریز 

 شماره امداد خودرو در شیراز 

با وجود این همه خودروی فرسوده در کشور، و مشکلاتی مانند عدم امنیت این خودرو ها و آلودگی هایی که ایجاد می کنند، با احتکار خودرو در حق مردم اجحاف می شود و حق داشتن خودرو هایی سالم و بی عیب از آن ها گرفته می شود.

ابهاماتی که در این زمینه بین مردم و مسئولین پیش می آید باعث می شود مردم اعتماد خود را به شرکت های خودرو سازی از دست بدهند که مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت.

همین خودرو های احتکار شده اگر به بازار تزریق شوند مطمئنا تا حدودی مشکلات کمبود خودرو و گرانی کم خواهد شد و به نفع مسئولین و مردم خواهد بود.

برای خواندن لیست قیمت های خودرو می توانید در اینجا کلیک کنید : باما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 8 =