خودرو 206

برسی دلایل گرانی خودرو در ایران

عوامل موثر در گرانی خودرو ها چه مواردی هستند ؟

اخیرا شاهد گرانی خودرو در ایران بوده ایم و روز به روز هم به گرانی خودرو افزوده می شود و تقریبا می توان گفت کنترل این مسئله از دست مسئولین خارج شده است.

این گرانی ها دلایل مختلفی دارد از جمله تحریم هایی که علیه کشور ایران انجام شده و واردات قطعات را بسیار محدود کرده و شرکت های خودرو سازی با محدودیت ها و مشکلات اساسی رو برو شده اند. علاوه بر محدودیت در واردات قطعات، به دلیل تحریم واردات خودرو های خارجی هم تقریبا قطع شده و همین مسئله باعث کمبود خودرو برای متقاضیان و در نهایت گرانی خودرو در کشور شده است.

ممنوعیت فروش نفت ایران و تحریم های اقتصادی، بالا رفتن قیمت دلار و یورو بطور مستقیم روی قیمت خودرو های خارجی و داخلی تاثیر گذاشته و باعث شده که قیمت برخی خودرو ها در این ۳ سال اخیر حتی ۴ تا ۵ برابر افزایش داشته باشند.

برای مشاهده ی لیست ۱۵ امداد خودرو در تهران دراینجا کلیک کنید .

تازه ترین اخبار منتشر شده ی خودرو

در اخبار هایی که اخیرا پخش شده، خبر توقف تولید پر فروش ترین ماشین های ساخت داخل یعنی پراید ۱۳۱، پراید ۱۱۱و پژو ۴۰۵  باعث شوک دوباره به بازار خودرو شد و همین مسئله یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار روی گرانی خودرو در ایران شد.

خودرو پراید

برای مشاهده ی لیست ۱۰ امداد خودرو در اهواز در اینجا کلیک کنید .

از حضور دلالان و تاثیر آن ها روی گرانی خودرو نمی توان چشم پوشی کرد. این افراد با خرید اکثر خودرو های تولید شده و احتکار آن ها در زمانی که متقاضیان زیادی برای خرید خودرو وجود داشت و بعد از آن دادن قیمت های غیر منطقی و غیر واقعی به مشتری ها باعث شدند قیمت ها به شدت بالا بروند.

مدیران و مسئولینی که تجربه ی کافی ندارند و حتی نا لایق این مشکل را بزرگتر و غیر قابل کنترل کرده است.

یکی دیگر از عوامل گرانی خودرو در ایران این بود که با موج اول گرانی مردم با هجوم آوردن بیش از حد برای خرید، باعث موج دوم گرانی در کشور شدند.

شما برای خواندن آخرین قیمت های خودرو می توانید وارد سایت باما شوید .

با وجود تحریم ها و مشکلات سیاسی و اقتصادی کشور، وضع گرانی خودرو در ایران ادامه دار شده و حتی با عوض شدن وزیر صنعت هم اوضاع تغییر چندانی نکرده است.

همه ی ما می دانیم تا وقتی به یک ثبات در وضعیت اقتصادی نرسیم وضعیت افزایش قیمت بهبود پذیر نیست و کاهش و یا ثابت ماندن قیمت را فعلا تجربه نخواهیم کرد.

برای مشاهده ی لیست ۱۰ امداد خودرو در اصفهان دراینجا کلیک کنید .

خودرو 206

برای مشاهده ی لیست ۱۰ امداد خودرو در مشهد در اینجا کلیک کنید .

ظهور ویروس کرونا و تاثیر آن روی قیمت خودرو

با ظهور ویروس کرونا و تهدید بیش از پیش اقتصاد ایران و خوابیدن بیشتر خط تولید ها و همچنین نامعلوم بودن آینده ی کرونا که مشخص نیست دوباره اوج می گیرد یا نه، کارشناسان عقیده دارند باز هم احتمال گرانی وجود دارد و مردم نباید متعجب شوند.

همه ی متقاضیان خودرو، فعلا منتظر لیست قیمت ها در سال جدید هستند و امید وارند که مسئولین نظارت و کنترل بیشتری روی قیمت ماشین ها داشته باشند ولی با توجه به نوسانات قیمت دلار و یورو و مشکلات سیاسی و اقتصادی نمی توان چندان امید وار بود.

برای مشاهده ی لیست ۱۰ امداد خودرو در تبریز در اینجا کلیک کنید .

با توجه به اتفاقات غیر منتظره ای که هر روز در کشور و حتی دنیا اتفاق می افتد کسی نمی تواند نظر قطعی در مورد کاهش و یا افزایش قیمت خودرو بدهد خصوصا بیماری کرونا که روند افزایشی هم در دنیا گرفته مسئله را پیچیده تر کرده و باید منتظر ماند تا تکلیف این ویروس در دنیا و ایران مشخص شود.

خیلی از افراد معتقدند با افزایش تولید، قیمت خودرو کاهش می یابد و مشکل گرانی خودرو در ایران تا حدودی رفع می شود ولی بسیاری از کارشناسان معتقدند در آینده ای نزدیک، یعنی تابستان با توجه به بازگشت سرمایه ها از طرف بورس به سمت بازار خودرو، دوباره افزایش قیمت در بازار خودرو خواهیم داشت.

برای مشاهده ی لیست ۱۰ امداد خودرو در شیراز در اینجا کلیک کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =