چگونه امنیت خودرو را تامین کنیم؟

ایجاد امنیت خودرو یکی از ملزوماتی است که باید برای هر وسیله نقلیه ای مورد استفاده قرار گیرد، در این رابطه نیز روز به روز ابزار جدیدتری وارد بازار می شود که می توان میزان سرقت را به صفر رساند که ما در اینجا به بررسی این ابزار و راه ها می پردازیم.

همان طور که ابزار و امکانات تامین امنیت خودرو پیشرفت کرده است به همان نسبت نیز سارقان نیز حرفه ای تر شده اند و معلومات خود را در این زمینه ارتقا داده اند پس بهتر است تا جایی که ممکن است از به روز ترین این ابزار استفاده کرد.

البته امروزه قفل های پیشرفته زیادی برای خودروها طراحی شده است که سبب می شود خودروها به راحتی سرقت نشوند و باز کردن این قفل ها برایشان مشکل است.

شما همچنین میتوانید لیست امداد خودرو های برتر را در اینجا ملاحظه نمایید .

امنیت-خودرو

 معرفی راه های امنیت خودرو

استفاده از جی پی اس که از مهم ترین و به روزترین ابزار امنیتی خودروها می باشد دارای انواع مختلفی است و در روی اکثر خودروها قابل نصب است.

در صورت مجهز کردن خودرو به این سیستم چنانچه که خودرو سرقت شود، این سیستم شروع به کار می کند و توسط مالکان فعال می شود و محل خودرو را به پلیس اطلاع می دهد، این در صورتی است که سارقان متوجه نمی شوند خودرو مجهز به این سیستم است.

در برخی از سیستم های ردیاب جی پی اس که آنلاین می باشند در صورت سرقت ماشین، به طور خودکار پیامکی به پلیس ارسال می شود و خودرو از حرکت باز می ماند و روشن نمی شود.

یکی دیگر از راه های امنیت خودرو محافظت از قطعات داخلی موتور می باشد، برای تامین امنیت آن بهتر است از انواع قفل کاپوت استفاده کرد که می توان بدین وسیله از رایانه و باتری خودرو و دیگر قطعات محافظت کرد.

همچنین می توان از قفل پنل ضبط نیز برای امنیت سیستم صوتی استفاده کرد و از قفل رینگ هم برای خودروهایی که دارای رینگ های گران قیمت تر و اسپرت تری می باشند استفاده کرد.

امنیت-خودرو

یکی از قدیمی ترین راه های ایجاد امنیت خودرو استفاده از قفل فرمان و قفل پدال می باشد، بیشتر سارقان در صورت مشاهده آنها از سرقت منصرف می شوند چون باز کردنشان کار سخت و زمان بری می باشد.

همچنین با نصب سیستم ضد سرقت هم دیگر نمی توان خودرو را بدون سوئیچ و با استفاده از اتصالات زیر فرمان روشن کرد، نصب دزدگیر هم روشی امنیتی و پر سر و صدا برای ایجاد امنیت خودرو است.

با توجه به اینکه هر خودروی دارای کلید یدکی می باشد باید حتما کلید یدک را در جایی غیر از خودرو نگهداری کرد چون اکثر سارقان تمام قسمت های خودرو را برای استفاده از این کلید جست و جو می کنند.

قابل ذکر است که استفاده از سوئیچ مخفی هم یکی دیگر از راه های امنیت خودرو می باشد چون حتما باید قبل از استفاده از سوئیچ اصلی ابتدا آن را روشن کرد.

شما همچنین میتوانید لیست امداد خودرو های برتر را در اینجا ملاحظه نمایید .

 راه های غیر ابزاری تامین امنیت خودرو

علاوه بر استفاده از همه این راه ها در کل بهتر است خودرو را در محوطه حیاط خانه و یا در پارکینگ پارک کرد و در صورت نداشتن حیاط و پارکینگ بهتر است خودرو در خیابان و در محل های روشن تر و شلوغ تر پارک شود.

همچنین زمانی که به خرید می رویم و می خواهیم خودرو را در پارکینگ های سطح شهر پارک کنیم بهتر است در قسمت جلوی درب پارکینگ و قسمت های خلوت تر پارک نشود.

در هنگام ترک خودرو حتما درب های جلو و عقب را چک کرده که بسته باشند و همچنین از قرار دادن وسایل ارزشمند مانند کیف و طلا نیز در وسیله نقلیه خودداری کرد.